Правильне функціонування людського організму може бути лише у разі достатку всіх необхідних вітамінів та мінералів. Найбільш яскравим прикладом для отримання всіх елементів є вживання фруктів та овочів. Вчені вже давно довели, що людині щодня потрібно з’їдати 3 фрукти та 4 овочі, щоб зміцнити імунну систему та жити довго. Не секрет, що найбільш корисними вважаються овочі та фрукти, вирощені влітку на відкритому ґрунті. Вони наповнені великою кількістю мінералів, насичені сонячним світлом і несуть сприятливий вплив на організм. Звичайно, на території України неможливо цілий рік вирощувати плоди на відкритому ґрунті, що змушує багатьох людей купувати заморожену продукцію в холодну пору року. Вчені давно змогли вивести оптимальні умови для “консервації” всіх корисних властивостей продуктів, які не втрачаються при тривалому зберіганні. Магазинам і постачальникам залишається лише дотримуватися всіх необхідних умов для транспортування та їх зберігання.
Особливості, які потрібно враховувати під час перевезення морожених овочів
За останні роки заморожені овочі набули великої популярності. У зимовий період людям часто не вистачає вітамінів та мінералів, хочеться скуштувати щось свіже або приготувати улюблені літні страви. Саме тому заморожені овочі стали мати великий попит. У звичайних умовах не у всіх людей є можливість самостійно заморозити овочі в необхідному обсязі на холодну пору року. Та й робити це нема чого, якщо в магазинах представлений досить великий асортимент заморожених овочів. Транспортування такого виду продукції потребує особливих навичок та знань. Перевозити вантаж можна лише за наявності:
- спеціального дозволу на доставку продукції;
- сертифікатів якості;
- декларації;
- посвідчення та інші документації.
Важливо використовувати тільки спеціально обладнані транспортні засоби, які мають
рефрижераторні установки. Автомобіль та обладнання повинні пройти в обов’язковому порядку технічний огляд, який надасть гарантію на їхню справність. Транспортування вантажів має здійснюватися з урахуванням усіх вимог та правил щодо перевезення тієї чи іншої продукції.
Переваги заморожених овочів
Морожені овочі набрали великої популярності завдяки збереженню всіх корисних елементів, а також зручності їх використання під час готування. Приготувати улюблену страву в холодну пору, не важко. Достатньо дістати з морозилки потрібний пакетик з певними плодами й можна відразу ж розпочати готування. Цікавий факт, що заморожені овочі містять більшу кількість вітамінів у деяких випадках, ніж свіжі. Якщо брати свіжий плід і дати йому кілька днів у холодильнику, це може призвести до втрати деяких корисних елементів. Морожена ж продукція “консервує” всі вітаміни, що дає можливість цілорічно насолоджуватися улюбленими овочами. Консервування та маринування плодів йде на задній план через те, що всі мікроелементи в ході обробки губляться, і овочі не несуть вже вихідної корисності. А вплив низької температури дає можливість “законсервувати” овочі без додавання будь-яких сторонніх добавок, які можуть вплинути на корисність продуктів. Достатньо зібрати в потрібний час плоди й відразу піддати їх низьким градусам. До особливих переваг заморожених овочів варто віднести:
- не вимагають попереднього розморожування в більшості випадків;
- містять велику кількість вітамінів та мінералів;
- зручні у використанні;
- допомагають швидко приготувати вечерю;
- не потрібно попередньо мити й навіть іноді різати.
Головною перевагою морожених товарів є той факт, що незалежно від сезону можна насолоджуватися улюбленими плодами в сирому або готовому вигляді.
Непередбачені обставини: що потрібно знати
Логістичні компанії та замовники послуги повинні заздалегідь промовляти ситуації, які не є стандартними. У ході транспортування може статися низка непередбачених подій, які можуть вплинути на якість доставки та сам товар. Важливо заздалегідь прописати такі моменти й відзначити, яка зі сторін нестиме відповідальність за них. До таких ситуацій можна віднести:
- пробки на дорозі;
- ДТП;
- погіршення погодних умов.
Ці моменти можуть впливати на час доставки товарів, що може негативно вплинути на самі плоди. Варто постійно контролювати температурний режим та обов’язково тримати клієнта в курсі всіх подій.